CYPE SUITE MEP

ÜRÜNLER
  • CYPE SUITE MEP
  •  

CYPE MEP programları grubu binaların termal ve enerji analizlerini yapmak ve aydınlatma, ses ve yangın söndürme sistemlerini tasarlamak için geliştirilmiştir.

Binanın 3B modeliyle çalışan uygulamalar, IFC4 standardı üzerinden Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.

Bu grupta 13 ürün bulunmaktadır.

IFC Builder (Ücretsiz)

Bina IFC modellerinin oluşturulması ve bakımı. Bu uygulama, IFC4 standardı aracılığıyla Open BIM iş akışına entegre edilecektir.

CYPETHERM LOADS (Ücretsiz)

ASHRAE tarafından önerilen Radyan Zaman Serileri Yöntemi (RTSM) gereğince binaların termal yük hesaplaması, IFC4 standardı aracılığıyla Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.

CYPETHERM BRIDGES

ISO 10211’e dayanan ölçülebilir elemanlı ısı transferiyle bir analiz modelinin çözülmesi ve sonradan işlemden geçirilmesi ile lineer termal köprülerde termal geçirgenliğin hesaplanması, IFC4 standardı aracılığıyla Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.

CYPETHERM EPlus

IFC ve gbXML ile Open BIM iş akışına entegre edilen EnergyPlus ™ ile binaların modelinin oluşturulması ve enerji simülasyonu, IFC4 standardı aracılığıyla Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.

CYPETHERM HVAC

HVAC tesisatlarının tasarımı (ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme). Bu uygulamalar, IFC standardını kullanarak Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.

CYPETHERM Improvements

Alternatif enerji ve ekonomik analizleri ile binanın enerji denetiminin performansı ve olası iyileştirme önlemlerinin analizi, IFC4 standardı aracılığıyla Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.

CYPELUX EN

Binanın aydınlatma sisteminin tasarımı ve EN 12464-1 kodunun gereklerine uygun olarak yapılması. Bu uygulama IFC standardını kullanarak Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.

CYPELUX LEED

LEED v4 sertifikasyonunu elde etmek için gerekli olan doğal aydınlatma gerekliliklerinin doğrulanması. Bu uygulama, IFC standardı kullanılarak Open BIM iş akışına entegre edilmiştir. Bu ürün, Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı tarafından geliştirilen Radiance yazılımını içerir.

CYPEFIRE Sprinklers

CYPEFIRE Sprinklers söndürme sistemleri ve yangın boru tesisatı kullanarak yangın koruması için hidrolik ağlar tasarlamak üzere yapılmış bir araçtır. Program, NFPA®13 (Ulusal Yangın Koruma Birliği) kodunun gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için gerekli hidrolik hesaplamaları ve kontrolleri gerçekleştirir.

CYPEFIRE Sprinkler, Open BIM iş akışına entegre edilen bir uygulamadır.

CYPEPLUMBING Sıhhi Sistemler

CYPEPLUMBING Sıhhi Sistemler proje tasarımcısına, pis su ve yağmur suyu tahliye tesisatı sistemlerinin tasarımı ve analizi konusunda yardımcı olacak bir programdır.

Bu uygulama IFC standardını kullanarak Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.

CYPEPLUMBING Temiz Su Sistemleri

CYPEPLUMBING Temiz Su Sistemleri proje tasarımcılarına temiz suyun temini tesislerinin tasarımı ve analizi konusunda yardımcı olacak bir programdır. IFC standardını kullanarak Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.

AcoubatBIM by CYPE

CSTB (Binalar Bilimsel ve Teknik Merkezi) tarafından ve içerdiği güncel malzeme veritabanı ile tasarlanan ACOUBAT analiz motorunu kullanarak ses yalıtımı ve gürültü kontrol analizi ve doğrulanmasıdır, IFC4 standardı aracılığıyla Open BIM iş akışına entegre edilmiştir.