PROJE YÖNETİMİ

ÜRÜNLER
  • PROJE YÖNETİMİ
  •  

BIM dosyalarını kullanarak Sertifikasyonlar ve Miktarlar ile birlikte Proje Bütçesi Kontrolü, Keşif Cetvelleri (BOQ), Metrajlar, Sertifikalar ve Spesifikasyonlar.

Open BIM Cost Estimator

Açık #BIM Maliyet Hesap yazılımı, mimari projenin başlangıç aşamalarında, basit ve pratik bir şekilde, hızlı, verimli ve hassas bir analiz modeli kullanarak bir yapı projesinin yürütme bütçesine otomatik bir tahmin yürütmek için geliştirilmiştir. Program, 3D görünümünü içeren projenin BIM modelinden yapının geometrisini okur ve projenin yürütme bütçesini BIM modeline (PDF formatında) verir. €1.000.000 kadar bütçesi olan işler için program ücretsizdir.

Arquímedes

Proje Yönetimi için en eksiksiz araç: keşif cetvelleri, proje sertifikasyonları ve spesifikasyonları.

Parametrik fiyatlarla çalışma (DLL ve FIEBDC-3 formatında derlenmiş olanlar dahil), çoklu fiyatla (işçilik, malzeme, vb. İçin fiyatlar) ve şartnamelerle (eğer çalıştığınız fiyat bunları içeriyorsa) çalışma. Kilit terimlere dayanan kavramları hızla bulmak için bir sözlük içerir. Grafikleri iş kalemleri, bölümler ve birim fiyatlar ile ilişkilendirir.

Revit Modeller için Keşif Cetvelleri (BOQ)

Arquimedes "Revit modellerinin keşif cetvelleri" modülü, Arquimedes (CYPE) ve Revit (AutoDesk) (2015 ve sonraki sürümler) arasında doğrudan bir bağlantı oluşturarak Revit BIM modeline dayalı olarak miktarları ve keşif cetvellerini elde etmek ve üretmek üzere tasarlanmıştır.

Modül, Revit'e bir CYPE eklentisi yükler. Bu durum kullanıcıların tam Revit modelini içeren Revit’te CYPE eklentisi tarafından oluşturulan dosyayı içeri aktararak sadece Arquimedes'te ve her iki programda (Arquimedes ve Revit) aynı anda çalışmalarına olanak tanır.

Arquímedes and Job Control

Arquimedes ve Job Control, Arquimedes ile aynı özelliklere sahip olmakla birlikte aşağıda detayları verilen iş için bütçe kontrolü ile desteklenmiştir:

  • Satın alma yönetimi
  • Çizimlerden otomatik miktar içeri aktarımı ve CAD programları ile bağlantı
  • Arquimedes Sunucusu
  • BOQ konsolidasyonu
  • Revit Modellerin Keşif Cetvelleri